Kalorifer Böceği Günlükleri(5) /Murat ŞENTÜRK

23 Ekim 2016

Gün 54: Dış seyahatlere çıktığım gerçeği ile şehrin şu anki durumu her ne kadar örtüşüyormuş gibi görünse de, iki duruma da provokasyonlara gelmeyen bir tutum içinde yaklaşmak lazım gelir. Bu seyahat zaten olacaktı, çeşitli temaslarda bulunulması gerekiyordu. Kimse bundan nemalanmaya kalkmamalıdır. Aylarca süren iyi izlenimlerin böyle basit bir olayla kaybolmasını istemeyiz. Yıllarca halkın, haşerenin, haşeratın dostu olmuş, bir karıncayı bile incitmemiş bizlere karşı takınılan bu tutum, hepimizi derinden üzmektedir. Yok gaz, yok orantısız terlik güçleri, yok ilaçlı su karışımları, yok kimyasal… Biz zamanında karınca yuvalarına denk geldiğimizde otobanların gidişatını değiştiren, tek bir sineğe zarar verirsek ekosistemde yaşanacak çöküntünün farkında olduğumuzdan her tarafımız kızarıklık içinde gezen, tuvalet köşelerinde bize de bir parça lokma diye dilenen garip gureba örümceklerin ağlarına eceliyle ölmüş karasinekleri atan bir neslin temsilcileriyiz. Biz büyüklerimizden böyle gördük, haşerata yardım bizde adettendir. Ancak bu son günlerde yaşananlar bizim sabır sınırlarımızı ölçmek isteyen birtakım bilim adamlarının laboratuar ortamında oluşturdukları bu çapulcu paçavracı zihniyeti tamamen bir bölgeye yönelterek ülkeyi kaosa sürüklemesinden başka bir şey değildir. Bu keşmekeşe izin veremeyiz, ekiplerimiz, böcekle mücadele timlerimiz gereken muameleyi yapacaktır. Mutfak için Çarşamba gününe kadar müsaade tanıyorum. O mutfak Çarşamba boşaldı boşaldı, yoksa biz boşaltmasını da biliriz.

Memleketimde yaptığım grup toplantısından bir bölümdü. Eklemek istedim. Çarşamba günü elimde tüm provokatörlere ait belgelerle birlikte yeni bir açıklama yapmayı düşünüyorum. Gerekli tahliye yapılacaktır. Gerekli mühimmat kullanılacaktır. Bunda kimsenin şüphesi olmasın. Ben buraya azimle tırmandım, gerekli görülürse ağır ağır geri inerim. Üç beş haşere beni aşağı atamaz, bu konuda hiçbir korkumuz yok evvel Allah!

Çarşamba günü çıkan olaylar… Bazı hamamböcekleri gözaltına mı alıntı? Nezarethane olarak kuş kafesi mi kullanıldı? Badem’in tepkisi ne oldu? Haftaya görüşürük.

Gün 114: Soykırımın, yani gerçek tabiriyle “Sözde Soykırım”ın üzerinden 2 ay geçti. Bu süre içinde yurtdışında bulunmak isabetli bir fikirdi, fakat tüm emniyet teşkilatımızın bölgeyi terk etmesi çok hoş bir hareket olmadı. Bazı isyancılar gazdan korunaklı bölgelere bazı gıdaları ve kendilerini zulalayarak korunmuşlar. Bu bizim için kötü haber. Üstelik yumurtalarındaki yavru rebellere hiçbir gaz etkisi gitmemiş. Kabuk sertlik katsayısını göz önüne almamamızın olumsuz sonuçlarından biri daha… Şimdi o yavrular evin içinde mutfak senin hol benim fink atarken, biz ise tekrar, biraz da dış güçlerin, özellikle komşu apartmanların baskıları sonucu, barış müzakereleri düzenlemeye çalışıyoruz. Nereden nereye geldik. Tükürdüğümüzü yalatıp sonra onu kusturup tekrar yalatacaklar bize. Biz ki geri vites nedir, R nediğ bilmeyen bir millet idik, şu yaptıklağına bak!

Gaz saldırısının en acı sonuçlarından biri de, Badem’in evi terk etmesi oldu. Özellikle nezarethane olarak kullanılan kafes haberini okuduktan sonra Dilruba’yı da alıp adeta kayıplara karıştı. Emniyet güçlerimiz ve istihbarat teşkilatımız şimdilik sadece daha güvenli hissettikleri bir yerde oldukları istihbaratını ele geçirebilmiş. CIA’i devreye sokacağım ama çok tırsak kuşlardır. Pır pır eder yürekleri durup dururken. Gerek yok.

Besin kaynaklarımız ciddi zararlar gördü, evde tencere tava gibi gereçlerde ciddi ve geri dönüşsüz bozulmalar mevcut. Kombi, çamaşır makinesi gibi unsurlarımız da tehdit altında. Burada dev bir makine arkası yapılaşmadan, bölücü bir terör örgütünden bahsediyorum. Çamaşırlarımız makineden daha da kirlenerek çıkıyor. Bunu atık ürün bölgelerinin tambur bölgesine yakınlığına bağlıyorum. Örgütü çökertmek için şafak operasyonları ve gizli birtakım balık isimlerinin isim babalığı yaptığı operasyonlar düzenliyoruz. Gerekli sonucu alarak başarılı olacağımızı düşünüyorum. Apartman kuruluna alınmamamızın tek sebebi bu iç meseleler. Barış sürecinden anlımızın akıyla ayrılıp, kalorifer lobisinin oyunlarına gelmeden bu işi bitireceğimize inancım tam.

Lobinin sonraki hamlesi ne oldu? Tencere kurundaki inanılmaz zıplamanın sebebi ne? Sonraki bölümü bekleyin. Başka ne yapacaksınız ki?

Share This:

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir