Kalorifer Böceği Günlükleri(3) /Murat ŞENTÜRK

21 Eylül 2016

Gün 3: Yazacak fazla bir şey yok. Sadece 6-8 günlüklerden birini peçeteyle ezmeye çalıştım. Tavsiyem, tam kafaya nişan alsanız dahi her zaman geniş çapta etki oluşturmaya çalışın, çünkü ben öyle yapamadım. Lanet olası hızlı bir refleksle kaçtı. Büyük ihtimal dolabın içinde karanlıkta yaşaması onu çabuklaştırmış. Çamaşır makinesinin içindekilerden çok daha hızlı hale gelmiş. Hemen en ulaşılması güç köşeye hamle yaptı. Elimde peçeteyle öylece kalakaldım.

Makarna süzgeci hikâyesi için henüz erken. Sizin bu yazı dizisini okumanızı önleyecek türden bir hikâyeyi anlatmamayı tercih edebilirim sanırım. Bana güvenin, bu lanet şeye inanamayarak okumayı bırakacağınıza eminim. Biraz sabredin çünkü kötü adamlar sandığınızdan çok daha kötü.

İki tane lanet sivrisinek yazıyı yazmamı engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sanırım pes edeceğim. Uykumda aşağılık kanımın tadına bakacaklarına eminim. 0 Rh + kanı ne kadar sevdiklerini bilirsiniz. Bu tam da benim vücudumda gezen tür işte

4.gün banyo savaşları, tezgâh canavarları ve daha fazlası, bizimle olun.

Gün 4: Kuş kafesinin altındaki boşluğu bu kadar sevdiklerini gözden kaçırmamış olsaydım, önlemimi ona göre alırdım. Lanet kuş beyinliler bu kadar korkak olmasalar ve her terlik darbesinde ciyaklayıp uçuşarak suratımı tüy manyağı yapmasalar her şey daha güzel olabilirdi. Bazen bu lanet sürüngenlerin gerçekten kafaları zehir gibi çalışıyor. Çünkü dinlenme ve saldırı için bir araya gelme noktası olarak daha isabetli bir kararı bazı insanların veremeyeceğine eminim. Bugün lavabonun en ulaşılmaz noktasına kaçıp beni suratında hissedebildiğim muzipçe bir ifadeyle izleyen bir tanesini de zekâ seviyesi yüksek olanların arasına rahatlıkla koyabilirim. Bir insan ırkı hiçbir yaratığa karşı belki de bu kadar aciz kalmadı. Buna lanet olası katil balinaları bile dâhil edebilirim! Gerçekdışı bir deneyi izler gibi, 2 haftalıkların küçüklere nasıl da ağabeylik yaptığını, aralarında ne kadar güçlü bir dayanışma olduğunu ağzım bir karış açıkçasına izledim. Bu dayanışma lanet olası dağlardaki teröristlerde bile yok anlıyor musun? Artık kuşlar hakkında gerçekten endişelenmeye başladığımı söyleyebilirim. Ortalıkta dolaşan milyonlarca bakteri ve diğer tek hücrelilerin sayısı bu aşağılıkların sayesinde daha da artıyor. Bu da kesinlikle hem kuşlar hem de bizim için büyük bir sorun olmaya başlayacak.

5.gün yanı başımızdaki tehlike, ev temizliğinin zararları ve diğer lanet hikâyeler, bizle kalın.

Gün 24: Savaş gerçek anlamda başladı. Artık kaçış yok, dönüş yok, hiçbir şey yok. Tamamıyla delirdiler ve kontrolden çıktılar. Kimyasal kullanmaya başlayalı tam 3 gün oldu. Bu onların sayısı azaltmalıydı değil mi, yani “mantık” çerçevesinde düşünürsek böyle olması beklenirdi. Fakat lanet olası aşağılık pisliklerin sayısı bu son 3 günde neredeyse 2 kat arttı! Modern haçlı seferi olarak tanımlanabilecek seferberlikte ve azimdeler. Bugün ise büyük silahları ortaya çıkarmışlardı ve sonuçta oluşan manzara ben dâhil hiç kimsenin (özellikle ev arkadaşlarımın) hoşuna gitmeyecek türdendi! Saat 2.26’da oldu onunla karşılaşmamız, lanet olası ayak baş parmağımdan 2 kat büyüktü! En etkili kimyasalla saldırmama rağmen ölmesi 6 dakikayı buldu. Lanet olasının üzerine tüm şişeyi boşalttım, bana mısın demeyecekti az kalsın! Şu an buzdolabının yanında nalları dikmiş durumda, onu görmelisiniz! Yanı başında 1500 saatlik yavrularından biriyle öylece uzanmış… Lanet aklımı oynatmak üzereyim dostlarım. Savaş, mental anlamda da devam ediyor ve söyleyeceğim tek şey, o kahrolasıcalar önde! Kâinatın en büyük psikolojik savaşı, Yenibosna’nın göbeğinde, tam gaz devam etmekte. Evin en stratejik noktaları onlarda, sayısal üstünlük onlarda, bizden daha kararlı ve cesurlar. Bu hiç, ama hiç dostum, kolay olacağa benzemiyor. Lanet ekmekleri murdar ederek aç kalmamıza yol açan, akıllı, ne yaptığını bilen, hedefi ve yöntemleri belli olmayan, kara kutular kadar sağlam ve bir o kadar bilinmez bir yaratık hakkında ileri geri konuşurken, bazen biraz daha dikkat etmemiz gerekebilir. Sadece söylüyorum!

İlerleyen günlerde savaşta ibre kimden yana kayacak? Savaş notları, kuş kafesinin fethi ve dahası için bizi takip edin.

Share This:

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir